Energie minerálů

Energie kamenů – minerálů je využívána odnepaměti. Ale nepamětí se zabývat nebudeme. 🙂 Začněme v době největší starověké civilizace – u Faraonů v Egyptě. Ti nosili ochranné kameny na svých čelenkách, korunách, na náhrdelnících, na obuvi, na náramcích – vlastně měli drahé kameny všude, kde si jen pomyslíte. A nebyl to žádný rozmar. Staré národy byly mnohem více spojeny s přírodou a dovolím si říct, že i s magií přírody než my.
Jejich znalosti byly dány věky života s těmito energiemi a oproti nám také tím, že se od přírody, energií, magie a léčivých sil nikdy neodtrhli.V současné době patří drahé kameny mezi módní trendy a vidíme je všude. Je ale potěšující, že mnoho lidí je nevnímá jako trend, ale jako svoji součást a mnoho z nás vnímá že mu ten, nebo onen kámen dává sílu a energii, jiný zase pohodu, další pak výkonnost…
Někteří i ví, proč tomu tak je, jiní to mají čistě v intuitivní rovině. To ale není tak důležité, že mnoho lidí začíná energii kamenů cítit.

A čím to je, že nám kameny pomáhají, že když je máme na ruce, nebo na krku, cítíme energii, uvolnění, pohodu, lépe spíme?

Je to dáno vibracemi a energiemi kamenů. Díky tomu kameny do našich životů přináší pohodu, více energie, štěstí, lásku, zdraví, lepší spánek, hojnost, prosperitu a také posílení našich dobrých a silných vlastností.

Nebudeme si ale nalhávat, že ať už si dáte na ruku, nebo na krk jakýkoli kámen, vždy vám pomůže. Některé kameny mohou to jak se cítíte zhoršit. Může se vám točit hlava, může vám být zle…
Ten rozdíl je v tom, že musíte mít kámen, který váš organismus, vaše tělo, vaše energie snese. Musíte si najít kámen, který je očištěný a nabitý a musíte si najít kámen právě na vaše problémy, nebo starosti.

A konečně, je dobré se o kamenech pro vás poradit.

S kameny právě pro vás, vám poradíme zde:

KORÁLKY NA MÍRU

Jistě, jsou lidé, kteří nějakou energii kamenů neřeší, vezmou si na sebe cokoli a je jim jedno jaká energie v kameni je. Ale tito lidé buď přírodní věci necítí, nebo negativní vlivy nepřikládají kamenům, jen si vezmou prášek, nebo si lehnou a jdou dále.

Možná patříte mezi ty, kteří nevěří síle přírody. Zamyslete se ale nad tím, proč by lidé nepřetržitě po dobu minimálně 7.000 let kameny využívali, věřili jim a jejich cena byla vždy poměrně vysoká.

KAMENY, KTERÉ DOMA ROZHODNĚ MUSÍTE MÍT

Křišťál – nejuniverzálnější a nejúčinnější léčivý krystal na světě, symbolizuje nejvyšší čistotu a nejvyšší sílu, očišťuje, posiluje, harmonizuje, zeslabuje působení patogenních zón. Dokáže čistit jiné kameny.

Růženín – kámen lásky, Podněcuje bezpodmínečnou a oddanou lásku. Dodává vnitřní klid a vyrovnanost a prohlubuje přátelství. Dává sílu odpouštět.

Ametyst – duchovní kámen, pomáhá zlepšit osobní auru, nalézat duševní rovnováhu, patří mezi silné ochranné kameny.

Jadeit – symbolem čistoty a vyrovnanosti, Je kamenem lásky a považuje se za nositele štěstí. Je to také kámen ochranný. Chrání před neštěstím a nehodami.

Tygří oko – amulet pro cestovatele, je mocný ochranný, stabilizující a uzemňující kámen. Posiluje sílu vůle, praktičnost a správně použití síly. Přináší prosperitu a štěstí.

Lapis Lazuli – otevírá třetí oko, kámen komunikace , udržuje v rovnováze krční čakru, také velmi duchovní kámen. Je skvělý pro celkové uklidnění a hlubokou meditaci, odbourává stres, podporuje kreativitu a tvůrčí činnost.

Onyx – Je kamenem dodávající sílu. Onyx nás vede k sebekontrole, ovládání, pravdě a duchovní moudrosti. Kámen přináší ráznost, vytrvalost životní sílu, dopomůže, aby jste se stali skutečnými pány svého osudu.

Karneol – silný krystal prostoupen vysokou energií. Jedná se o stabilizující kámen, který vás uzemní a ukotví v současné realitě. Obnovuje vitalitu, sílu, motivaci a účinně stimuluje tvořivé schopnosti, dodává energii. Dokáže čistit jiné kameny.

Howlit/Magnezit – přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci. Dodává harmonii a odolnost vůči stresu. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku sami k sobě. Otevírá srdeční čakru. Vyvolává pozitivní naladění do dalšího života.

Turmalín – kámen transformace. Příliš těžkou energii transformuje do podoby lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry. Vytváří ochranný štít kolem těla. Je to také kámen šamanů, zajišťuje ochranu během obřadů. Patří také mezi nejvíce využívaný kámen v léčitelství.

Minerálů, které vám mohou pomoci, nebo vás nabít energií, pomoci se soustředěním atd je mnohem a mnohem více. Nechte si poradit na odkazu výše.

Užijte si dnešní den

Gaby